شیر راسان
مقایسه شیر ظرفشویی ثابت و شلنگدار راسان

شیر ظرفشویی یکی از کاربردی ترین شیرآلات در هر ساختمان محسوب می شود. در واقع شیر آشپزخانه بیشترین مصرف را دربین شیرآلات داشته و کیفیت و سهولت در استفاده آن می تواند راندمان مصرف کننده را بالا ببرد.

عموما افرادی که در آشپزخانه ظرف می شویند به مشکلاتی از قبیل کوتاه بودن علم شیر، پاشش بیش از حد آب از مرکز، نظافت شیر بعد از کارکرد و وجود رسوب و لک در کارتریج به مرور زمان گلایه می کنند.

انتخاب یک شیر مناسب می تواند همه مشکلات بالا را تا حد بسیار زیادی رفع و تجربه استفاده از یک شیر مناسب و کاربردی را برایتان محیا کند. همچنین باید در نظر داشته باشید که شیرهای آشپزخانه امروز دارای قیمت های بالایی بوده و نمی توان به راحتی یک شیر دیگر را جایگزین شیر قبلی خود کنیم.

در این مقاله از سری مطالب سایت شیرسان نماینده رسمی شیرآلات راسان تلاش بر ارائه معرفی و پرفروش ترین شیرهای این برند خواهیم داشت

انواع شیر ظرفشویی راسان

انواع شیر ظرفشویی راسان

شیرهای ظرفشویی راسان در بازار بسته به نوع کارکرد، نوع علم و رنگ بندی تقسیم بندی می شوند.

 • شیر ظرفشویی ثابت» این مدل شیرها دارای تنه و علم ثابت می باشند. ثابت بودن علم به معنای خارج نشدن آن از تنه بوده و گردش علم شیر به صورت ۳۶۰ درجه ممکن است.
 • شیر ظرفشویی شلنگدار (شاوری)» این مدل شیر آشپزخانه دارای یک تنه و اهرم یک علم و در داخل علم یک شلنگ بافتی و فلزی در داخل علم می باشد که طول تقریبی آن بین ۵۰ تا ۹۰ سانت می باشد.
 • شیر ظرفشویی تصفیه دار» شیر ظرفشویی تصفیه نوع دیگری از شیرهای آشپزخانه است که با دو حالت آب و شیر و آب تصفیه از علم خارج می شود. این سوئیچ کردن آب از طریق یک سه راه کمر تلفنی اتفاق می افتد.
 • شیر ظرفشویی دیواری» نمونه ای دیگری از شیرآشپزخانه است به صورت دیواری نصب شده و آن هم به صورت ثابت بوده و از طریق دو خروجی آب که از دیوار بیرون زده به شیر متصل شده و عمل می کند. این مدل شیر در دو حالت اهرمی و فلکه ای موجود است.
 • شیر ظرفشویی الکترونیکی (هوشمند)» این شیر در واقع نسل جدید شیرآشپزخانه بوده که به صورت هوشمند و چشمی عمل کرده و یا به صورت لمسی و یا به صورت چشمی عمل می کند.

رنگ بندی در شیر آشپزخانه راسان

رنگ بندی در شیرآلات به عنوان معیار مهم و ملاک انتخاب تلقی می شود. در سال های اخیر خریداران ملاک های خرید خود را ارتقا داده و به المان های زیادی در انتخاب شیر توجه می کنند.

آبکاری در شیرآلات نکته مهم و حائز اهمیتی است چرا که پوشش رنگ مناسب علاوه بر محافظت در بدنه شیر می تواند باعث ظاهری جذاب برای شیر گردد.

شیرآلات دارای سه نوع پوشش آبکاری، الکترولاک، الکترواستاتیک و PVD می باشد. البته هر کدام از این پوشش ها ویژگی خاص خود را داشته ولی باید در نظر داشت که پوشش PVD بالاترین مقاومت را در برابر خط و خش و شرایط محیطی دارد.


در مجله شیرسان بخوانید: مقایسه شیرهای توکار برندهای مختلف بازار


شیرهای آشپزخانه راسان دارای رنگ بندی های زیر می باشد.

 1. شیرهای طلایی راسان
 2. شیرهای رزگلد راسان
 3. شیرهای مشکی راسان
 4. شیرهای سفید راسان
 5. شیرهای کروم راسان
 6. شیرهای کروم مات راسان

تفاوت های شیر ظرفشویی ثابت با شیر ظرفشویی شلنگدار راسان در چیست

شیرهای ثابت راسان همانطور که از اسمشان پیداست و قبلا گفته شد دارای تنه ثابت با گردش ۳۶۰ درجه بوده درحالی که شیرهای شلنگدار قابلیت جدا شدن سر شیر از تنه از طریق شلنگ را دارا می باشند.

سوا از اینکه انتخاب شیر ثابت یا شاوری بیشتر سلیقه ای بوده باید در نظر داشت که شیرهای ظرفشویی شاوری برای سینک هایی با ابعاد ۱۱۶ و دو لگنه کاربردی تر بوده و شیرهای ثابت برای سینک های تک لگنه کاربرد دارد.

همچنین در نظر داشته باشید که شستشوی سینک در شیرهای شلنگدار ساده تر بوده و شما می توانید به راحتی با خارج کردن سر شیر شستشو را انجام دهید در صورتی که در شیرهای ثابت این امکان وجود ندارد.

از دیگر ویژگی های شیر ظرفشویی شلنگدار راسان بهره مندی از سردوش چند حالته یا تک حالته است که برای شسشتوی سبزی یا میوه جات بسیار کاربردی است.

ویژگی های شیرآلات ظرفشویی راسان

اولین و مهمترین ویژگی در انتخاب و خرید شیر راسان کیفیت این محصول است. راسان درواقع تخصصی ترین برند در تولید شیرآلات بوده و تمرکز بالایی برای تولید این محصول دارد. به همین دلیل است که توانسته در بازار اسم و رسم خوبی به پا کند. شرح خصوصیات مهم در ذیل مطرح شده است.

 • تنوع و کارایی» تنوع در یک برند می تواند انتخاب را برای همه مشتریان فراهم کند. راسان در این دسته از شیرآلات علاوه بر تنوع در رنگ، کارکرد و کاربرد مدل های مختلفی را فراهم و ارائه کرده است.
 • ساختار بدنه» ساختار بدنه و تنه در یک شیر می تواند تضمینی بر کیفیت آن باشد. بدنه شیرهای ظرفشویی راسان از جنس برنج بوده که در قالب های سخت فرآوری و با رنگ ها و آبکاری ها متنوع پوشش می گیرد.
 • کارتریج» کارتریج در واقع همان مغزی شیر تلقی شده که در شیرهای اهرمی جایگزین شده است. کیفیت کارتریج می تواند سهولت باز کردن اهرم شیر و ماندگاری و عمر شیر تاثیر بسزایی داشته باشد.
 • پرلاتور» پرلاتور یا آبفشان در شیرآلات دارای خروجی مستقیم عموما نصب و دلیل استفاده از آن کاهش مصرف آب است. پرلاتور آب را با پخش هوا خارج می کند که هم از پاشش آب جلوگیری کرده و هم در مصرف صرفه جویی می شود.
 • شلنگ پیسوال» شلنگ پیسوال در شیر ظرفشویی راسان به صورت بافتی بوده و دو عدد که برای شیر آب گرم و سرد است می باشد که به انتهای شیر نصب شده و یک سر آن نیز به شیر پیسوال خارج شده از دیوار می خورد.
 • سایر قطعات» سایر قطعات در شیر آشپزخانه راسان می تواند شامل سه راه تلفنی برای شیرهای تصفیه، علم که جنس آن معمولا از جنس تنه، اهرم شیر می باشد که همه از بالاترین کیفیت ساخته شده است.

پرفروش ترین شیرهای ظرفشویی راسان

خرید شیر ظرفشویی عموما به دو روش تک و به صورت ست شیر اتفاق می افتد. البته باید در نظر داشت که انتخاب شیر ظرفشویی به دلیل اینکه خارج از محیط سرویس بهداشتی و حمام است نیازی به ست بودن و هم خانواده بودن با سایر شیرها نیست هر چند که برخی افراد تمایل دارند شیرآلات منزل خود را با یک طرح ست کنند.

در ادامه پرفروش ترین شیرآلات ظرفشویی راسان به تفکیک آمده است.

شیر سارینا راسان

پرفروش ترین شیر ظرفشویی شلنگدار راسان

۱- شیر ظرفشویی شلنگدار مدل سارینا کروم راسان

مشخصات: شیر آشپزخانه شاوری
مدل» سارینا
رنگ » کروم
نوع تنه» گرد
آبکاری» کروم

۲- شیر ظرفشویی شلنگدار مدل گلوریا کروم راسانشیر گلوریا راسان

مشخصات: شیر آشپزخانه شاوری
مدل» گلوریا
رنگ » کروم
نوع تنه» گرد
آبکاری» کروم

 

۳- شیر ظرفشویی شلنگدار مدل سارینا طلامات راسان

مشخصات: شیر آشپزخانه شاوری
مدل» سارینا
رنگ » طلامات
نوع تنه» گرد
آبکاری» کروم

۴- شیر ظرفشویی تصفیه دار مدل لیزا راسان

مشخصات: شیر آشپزخانه تصفیه دار
مدل» لیزا
رنگ » کروم، طلایی، رزگلد
نوع تنه» گرد
آبکاری» کروم

۵- شیر ظرفشویی تصفیه دار مدل الیزه راسانالیزه ظرفشویی راسان

مشخصات: شیر آشپزخانه تصفیه دار
مدل» الیزه
رنگ » طلامات، رزگلد
نوع تنه» گرد
آبکاری» کروم